Твоє здоров'я - в твоїх руках

Гімнастика для очей
      Вона потрібна для будь-яких очей - і здорових, і не дуже. Роби її протягом дня кілька разів, особливо, якщо відчуваєш, що очі стомились.

1. Заплющ очі з усіх сил, а потім відкрий їх. Повтори це 4-6 разів.

2. Погладжуй повіки подушечками пальців протягом хвилини.

3. Роби кругові рухи очима: наліво - догори - направо - донизу, і навпаки. Повтори вправу 10 разів.

4. Простягни вперед руку. Слідкуй за нігтем великого пальця, повільно наближуючи його до носа, а потім так само повільно віддаляючи його. Повтори вправу 5 разів.

     А якщо ти носиш окуляри... По-перше, не переймайся. За допомогою окулярів твій зір виправиться.

    Якщо в тебе очі здорові, і ти не носиш окулярів - це чудово! А чи не дражнив ти того, хто носить окуляри? Поміркуй, чи правильно ти чиниш. Адже ця незручність і тебе може колись торкнутися.

         Твоїми очима бачить твій мозок. У ньому зберігається враження на все життя.

                                                             
Щоб бути здоровими 
  
Щоб віруси не могли проникнути в організм, слід:

- стежити за чистотою свого тіла, мити руки перед споживанням їжі і після.   Мікроби та віруси можуть проникнути в організм разом з брудом;

- не користуватися чужим столовим приладдям;

- не користуватися чужою зубною щіткою та чужим рушником.

Бережіть своє тіло від переохолодження.

Для цього слід добре одягатися. Тепло одягатися — не означає одягати на себе, дуже багато одежі. Одяг не повинен бути обтяжливим. Але водночас не можна хизуватися і своєю загартованістю, тим більше, коли людина насправді не загартована. Знати симптоми захворювання і, якщо вони під­тверджуються, якомога швидше звертатися до лікаря. Також важливо якомога раніше визначити, що ти захворів, і звернутися до лікаря. Чим раніше лікар почне лікувати захворювання, тим менше шкоди організму завдадуть мікроби або віруси чи якісь порушення в діяльності органів. Щоб визначити початок хвороби, слід знати її ознаки, або симптоми. Серед цих ознак найбільш помітною може бути біль в тій чи іншій ділянці тіла. Також симптомом захворювання може бути підвищення температури тіла. Температура вимірю­ється за допомогою термометра. Отже, треба виміряти температуру, і якщо вона вища від нормальної (а нормальною вважається температура від 36 до 37 °С), то треба звертатися до лікаря. Симптомами хвороби можуть бути і швидка втомлюваність, відсутність апетиту, кашель та нежить, біль у голові та в горлі